DAPTAN SULAMA PROJELERİNE DESTEK

0
958

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, DAP İdaresi’nin finansman desteği sağladığı sulama projelerinin gerçekleştirileceği mahalle muhtarları ile toplantı yaparak bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Eser, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte yürütülen proje kapsamında DAP İdaresi tarafından Darendenin Akova, Balaban, Kölükler, Ilıca, Şendere, Mollauşağı, Gökçeören, Irmaklı ve Hisarkale mahallelerinde sulama amaçlı açık ve kapalı kanal sistemleri yapılacağını söyledi.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser sözlerini şöyle tamamladı; “Daha önceden yapılmış ancak birçoğu tamamen yok olmuş sulama sistemi bu proje ile yeniden canlanarak tarımsal sulamada kırsaldaki mahallelerimiz önemli bir hizmeti kazanmış olacaktır. Proje ile toplam 17.300 dekar arazi sulanarak bundan 1.180 çiftçi ve ailesi faydalanacaktır. 38 bin metresi açık 18 bin 925si metre kapalı olmak üzere kanal inşa, modernizasyon ve bakımı yapılarak toplamda 57 bin 940 metre sistem kurulacaktır. Bu projeye toplamda 6 milyon 438 bin lira finans sağlanmıştır.”

Aynı destekleme kapsamında 1 milyon 700 bin TL proje bedeli olan ruhsatlı canlı hayvan pazarı kurulacağını ve bu hizmetle bölgeye önemli bir kazanım olacağını dile getiren Eser, bürokratik işlemlerin sıkı bir şekilde takip edilmesiyle Darende DAP tan 8.1 milyon lira ile büyük bir yatırım ve hizmeti alındığını kaydetti.

Toplantıya katılan muhtarlar Esere gayretlerinden dolayı teşekkür ederek, projelerin hayata geçmesi ile tarımsal üretim alanında ciddi katkılar sağlanacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.