CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir dizi programa katılmak ve toplu açılış töreniyle 1,6 milyar TL’lik yatırımları hizmete açmak üzere Kayseri’ye geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemize hizmet yolunda baştan beri yanlarında olan Kayseri’ye teşekkür etti.

0
428

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de açılışı yapılan 41 başlıktaki Büyükşehir Belediyesi yatırımları hakkında bilgi verdi ve 3,5 yılda 2,2 milyar TL’lik ihale yaptıklarını kaydetti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış törenine büyük ilgi gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayserililerin sevgi gösterileri arasında Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

“Bu Şehir Kadir Kıymet Bilir”

Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı Kayseri’de ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “Değerli Cumhurbaşkanım, Bu şehri bizim kadar tanırsınız. Biliyoruz ki bizim kadar da seversiniz. Sizin ifadelerinizle bu şehir Erciyes gibi dik duruşlu, ovaları gibi engin gönüllü bir şehirdir. Yine sizin ifadenizle yoldaşınızdır, dava ve kader arkadaşınızdır bu şehir. Çünkü bu şehir kadir kıymet bilir. Çünkü bu şehir, hakiki olanı, milli olanı, Hak yolunda olanı görür, tanır; davasını dava, yolunu yol bilir. Çünkü bu şehir, her türlü şer odaklarına karşı dik durduğunuzu görür, asla eğilmeyeceğinizi de bilir” dedi.

“3,5 Yılda 2,2 Milyar Tl”

Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin yüzünü kara çıkarmamak için sevdalısı oldukları Kayseri için büyük bir gayretle çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Devletimizin desteği, Belediyemizin gücü ve milletimizin güveniyle boş durmuyor, koşturuyoruz. Şükürler olsun ki Büyükşehir Belediyesi olarak her yerde varız. Son 3,5 yılda toplam değeri 2,2 milyar TL’yi bulan 980 ihale yaptık. Bugün burada da toplam 612 milyon TL’ye mal olan 41 yatırımımızı hizmete açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmasında 41 başlıkta yer alan yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

“Mazeret Üretmedik, Hizmet Ettik”

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de 1994 yılından beri mazeret üretmeden millete hizmet için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Özhaseki, Kayseri’de raylı sistem, Yamula Barajı, Stat, Erciyes Projesi gibi büyük projelerin Cumhurbaşkanımızın desteği ile yapıldığını kaydetti.

“Yiğit İnsanların Şehri”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da törende yaptığı konuşmada baba ocağı Kayseri’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getrdi. Kayserililerin aklıyla, zekasıyla, vefasıyla Türkiye’de ün salmış yiğit insanlar olduğunu ve ülkeye hizmet için çalıştığını ifade eden Bakan Akar, savunma sanayi konusunda Kayseri’nin katkısını artırması gerektiğini kaydetti.

 

“Kayserililer Bizi Hiç Yalnız Bırakmadı”

Büyükşehir Belediyesi’nin 41 başlıkta yüzlerce yatırımının da aralarında bulunduğu 1,6 milyar TL’lik yatırımların açılış törenine katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir tezahürat ve sevgi gösterileri eşliğinde kürsüye geldi. Konuşmasının başında Kayserililere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize hizmet etmek için uzun ince bir yola koyulduğumuz günden beri bizi hiç yalnız bırakmayan Kayseri’ye teşekkür ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığıma %70, Cumhur ittifakına yüzde 72’nin üzerinde oyla yine yanımızda oldu. Tüm Kayserililere şükranlarımız sunuyorum” dedi.

“Yatırımlar Ülkemize ve Şehrimize Hayırlı Olsun”

Uluslararası alanda büyük bir mücadele yürütürken şehirlerimizin her birini kalkındıracak projeleri de adım adım takip ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada 1 milyar 640 milyon lirayı bulan 137 yatırımı hizmete sunuyoruz. Kayseri’deki belediyelerimiz güzel hizmetlere imza attılar. Alt yapıdan üst yapıya ve sosyal hizmetlere kadar geniş bir alana yayılan bu hizmetlerle Kayseri’nin hayat kalitesinin daha da yükseldiğine inanıyorum. Tüm bu yatırımların ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“FETÖ’de Kalmaya Devam Edenlerin Canlarını Yakarız”

Konuşmasında, “Milletin gönlüne girmeden oyunu almak bize yakışmaz” ifadelerini kullanan ve bunun için 30 Mart 2019’a kadar çok çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de daha önce kırılan rekorları daha yukarı taşıyacaklarını söyledi. Konuşmasında teröre ve terörle mücadeleye de değinen Erdoğan, “Mutlaka çözmemiz gereken konuların başında terör var. Allah’ın izniyle en kısa sürede imha edeceğiz. İhanet çetesi FETÖ’nün ülkemize verdiği meddi ve manevi hasar çok büyük. Bu örgütün gerçek yüzü 17-25 Aralık 2013’te çıkmaya başladı. Şimdi ortaya konan tüm delillere rağmen örgütte kalmaya devam edenler sonuçlarına razı olmuşlardır. Kim olurlarsa olsunlar canlarını yakarız, hukuk neyse uygularız. Çünkü onlar bu ümmeti, aileleri parçaladılar. Bunlara karşı gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını “Ahde vefanız için şükranlarımı sunuyorum” diyerek tamamladı ve 137 yatırımı, kurdelesini keserek hizmete açtı.

 

ORGENERAL HULUSİ AKAR CAMİİ İBADETE AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden düzenlediği, Türkiye’nin en temiz ve en yeşil parkı haline gelen Asri Mezarlık’taki Orgeneral Hulusi Akar Camii Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla ibadete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mimarisi ve akustiği ile mükemmel bir eser olan camide Kuran-ı Kerim okudu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış töreninin ardından Asri Mezarlık içine Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ve ailesi tarafından yapılan Orgeneral Hulusi Akar Camii’ne geçti.

“Sadeliğin Asaleti”

Camiinin ibadete açılışı nedeniyle yaptığı konuşmada cami önündeki musalla taşını göstererek sonunda herkesin musalla taşına konacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, önemli olanın yaşarken herkesin duasını alacak eserler bırakmak olduğunu söyledi. Kayseri’nin hayırseverliği üzerinde duran Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptırdığı caminin fiziki özellikleri hakkında bilgi verdi. Cenaze kılma alanı 5 bin kişilik olan Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan caminin yapımında tamamen doğal malzeme kullanıldığını vurgulayan Başkan Çelik, caminin sadeliğin asaletini gösterdiğini kaydetti ve camiyi yaptıran Hulusi Akar’a teşekkür etti.

“Allah Hayırlarımızı Kabul Etsin”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da konuşmasında, açılışa katılımlarından dolayı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a teşekkür ederek, “Allah hayırlarımızı kabul etsin. Anne ve babamın da yattığı mezarlıktaki tüm hemşehrilerime Allah’tan rahmet diliyorum. Allah hepimizin sonunu hayreylesin” diye konuştu.

“Büyüleyici Bir Cami Olmuş”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise Orgeneral Hulusi Akar Camii’nin yerel bir mimari olması nedeniyle büyüleyici olduğunu belirtti. Burasının sadece bir cami değil, kabristan içinde bir külliye halinde olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte hayat, musalla taşı ve kabristan. Gideceğimiz yer kabristan. Bu yüzden baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş diyeceğiz. Yaptığımız güzel işlerle kalacağız. Hayırlı evlatlar, hayırlı eserler yapma gayretinde olalım. Bu kabristanda Hulusi Paşamızın anne, babası var. Onlara, kabristandakilere, şehitlerimize Fatihalar okuyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından dualar yapıldı ve Orgeneral Hulusi Akar Camii ibadete açıldı. Açılışın ardından camiyi gezen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, cami içinde Kuran-ı Kerim okudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.