“ÇOCUKLARIMIZA MİRAS BIRAKACAĞIMIZ GÜZEL BİR BALÂ İNŞAA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Balâ’nın geleceğine yön verecek yatırımların gerçekleşmesini sağlamak için büyük bir özveri ile çalışan Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, “Birlikte yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız güzel bir şehir inşaa etmek için emek vermeye ve hem şehrimizi hem de şehrimizin güzel insanlarını daha iyi hizmetlerle buluşturmaya devam ediyoruz.” dedi.

0
595

Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında gerek sosyal gerekse de diğer fiziki yatırımlarla şehre değer katmaya ve Balâ’yı insanların yaşamaktan keyif aldığı bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Arif Kaplan ile Balâ’da yaşanan değişim ve gelişimi konuştuk. Balâ’da yaşanan değişim ve gelişimi hızlandıracak, bu değişim ve gelişime farklı bir ivme kazandıracak önemli projelerin birere birer hayata geçirildiğini ve bu projelerin önemli bir kısmının tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Arif Kaplan, Bu proje ve yatırımlarla ilgili dergimize değerlendirmelerde bulundu. Hem sosyal, hem de fiziki anlamda pek çok değişim ve dönüşümün yaşandığı Balâ’da gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlarla dikkat çeken Belediye Başkanı Arif Kaplan’ın şehre kazandırdığı ve Balâ’nın ufkunu açacak en önemli projeler arasında yeni sanayi sitesi projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. TOKİ ile birlikte yürütülen konut projesi, Gazino Evi’ne Ankara Evi, yapımı tamamlanan kapalı sebze pazarı, taziye evleri projesi, şehitler çeşmesi un fabrikası, modern hayvan pazarı, atık su arıtma tesisi, kültür merkezi, araç parkının güçlendirilmesi, spor alanları ve tesisleri, her mahalleye park, mesire alanları gibi önemli projelerde Belediye Başkanı arif Kaplan’ın Balâ’ya kazandırdığı önemli projelerden bazıları.

Balâ’nın gelişimine katkı sağlayacak birçok önemli projeyi hayata geçiren ve bu projelere yenilerini eklemek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam eden Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, yaptığı açıklamada “Belediyeciliğin rutin hizmetlerinin yanında kentin gelişmişlik potansiyelini çalışmalarını sürdürdüğümüz projelerimizle birlikte bölgesinde dikkat çeken bir merkez konumuna yükseltmeyi hedefliyoruz. Projelerimizi hayata geçirirken Balâ’nın sadece merkezini değil, tamamını dikkate alan bir anlayışla çalışıyoruz. 56 Mahallemiz var. 56 Mahallemizin tamamına hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Yaşam alanlarının düzenlenmesi, asfalt, kaldırım yapılması gibi çalışmaların tek başına yeterli olmadığının bilinciyle hemşerilerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki beklentilerini de karşılayabilmek bunun yanında şehrin ekonomik kalkınması sağlayarak şehrin geleceğine yön verecek yeni yatırımlarında gerçekleşmesini sağlamak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Birlikte yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız güzel bir şehir için emek vermeye ve hem şehrimizi hem de şehrimizin güzel insanlarını daha iyi hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.