“BİLECİK’E OLAN HİZMET AŞKIMIZ VE HEYECANIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, ''Geçmişiyle övünen, geleceğe emin adımlarla yürüyen Marka Şehir Bilecik'' hedefi doğrultusunda emin adımlarla şu ana kadar durmadan yürüyen Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş'un Şehri Bilecik’e olan hizmet aşkımız ve heyecanımız artarak devam edecek.” dedi

0
1056

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 24 Haziran günü yapılacak olan seçimler için milletvekilliği aday adaylığı açıklayarak istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Nihat Can görevi devraldı.Bundan sonrada daha büyük bir aşk ve gayret ile Bilecik’e; el ele, gönül gönüle vererek hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, dergimize yaptığı açıklamada  “Başta tarihi ve kültürel yöndeki değerleri olmak üzere, doğal güzellikleri, yeşil alanları, güçlü, büyüyen ekonomisi ve sanayisi, çevre, ulaşım, eğitim ve spor alanındaki başarılarıyla adından söz ettirmeye devam eden Bilecik; bugün adına yakışır bir biçimde ekonomide, sanayide, ulaşımda, turizmde ve eğitimde Türkiye’nin 2023 vizyonunda geri kalmama adına var gücüyle çalışıyor.Bizler Bilecik Belediyesi olarak bugün yaptığımız çalışmalarla Bilecik’in 30 yıllık geleceğini de baz alarak tasarlanan hizmetler bir bir gerçekleştirilmeye devam ediyoruz. Bilecik; Ülkemiz çapında  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve ekibinin Türkiye Cumhuriyeti’ni başta ulaşım, ekonomi, sanayi, eğitim, sağlık, turizm olmak üzere birçok alanda getirdiği medeniyet ve gelişmişlik seviyesi, genel ve yereldeki siyasi çalışmaları ile ülkemiz ve dünya gündeminde yer almaya devam edecek. Gönüllerimizin Başkanı Sayın Selim Yağcı ile birlikte 15 yılda şehrimiz için çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Onun şehrimiz için hayal ettiği ve kazandırmak istediği çalışmaları şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da bizler bir bir gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bizler, ‘Geleceğe Emin Adımlarla İlerleyen Marka Şehir Bilecik’i Oluşturma’ hedefimizin aynı zamanda ‘Marmara’nın Parlayan Bir Yıldızı’ olmak şartından geçtiğini düşünerek, her zaman bir önceki günden daha fazla çalışacağız ve üreteceğiz.” dedi.

‘’BİLECİK’E OLAN HİZMET AŞKIMIZ ESERLERİMİZ İLE VÜCUT BULACAK’’

Devraldıkları hizmet bayrağını layıkıyla daha ilerilere taşımak amacında olduklarını ifade eden Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik’e olan hizmet aşkının Bilecik’e kazandıracakları eserlerle vücut bulacağını söyledi.

Türkiye Projesi: 1299 Osmanlı Ulu Çınar Projesi

Karasu Vadisi üzerine, sosyal yaşamın merkezi haline gelecek olan Uluçınar Projesi içerisinde; Osmanlı Evleri, Minyatürk Maketleri, Üzüm Bağları, Gondol ile gezilebilecek Kanallar, Osmanlı Çadırları, Etkinlik alanları ve Seyir Terasları ile gözde mekânlardan biri olacak.Karasu Vadisi üzerine, sosyal yaşamın merkezi haline gelecek olan Uluçınar Projesi ile Bilecik ve yakınındaki bölgeler, bir Kültür ve Turizm Havzası olarak düzenlenecek.

Birçok sportif aktivitenin yanı sıra festival ve şölenlerin yapılacağı bir adres olarak tasarlanan proje içerisinde; Osmanlı Evleri, Minyatürk Maketleri, Üzüm Bağları, Gondol ile gezilebilecek Kanallar, Osmanlı Çadırları, Etkinlik alanları ve Seyir Terasları ile gözde mekanlardan biri olacak.

Osmanlı Medeniyetinde büyük bir yer tutan Oba Kültürü ve buna bağlı yaşam tarzını gösterecek önemli öğeler olmak üzere, Yörük Çadırları, Türk Evleri, Türk Sokakları, Minyatür Eserler, Yöresel Ürünlerin Satılacağı Alanlar ve Otantik Oteller, Üzüm Bağları ve Spor Alanları barındıran ‘’1299 Ulu Çınar Projesi”, Bilecik Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alacak.

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan ve yeni cazibe merkezlerinden birinin hayat bulacağı proje ile şehrimiz sadece Bilecik ve yakın çevresinde değil aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin tümüne hitap edecek yeni mekânlardan biri haline gelecek.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Milli Birlik Kent Meydanı

Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’in yeni Kent meydanı; Bilecik Belediyesi’nin gerçekleştireceği vizyon proje ile hayat buluyor.Çarşı merkezinde gerçekleştirilen köklü çalışma ile yeni yerinde hayat bulacak Kent Meydanı; ticaret alanları, alışveriş merkezleri, kent meydanı, otopark alanları eğlence ve dinlenme alanlarıyla bölgenin 2. büyük meydanı haline gelecek. Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısında oy birliğiyle alınan karar gereği adı; 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı olarak değiştirilen yeni kent meydanı, otoparkı, alışveriş merkezleri ve kent meydanı ile Bilecik’in yeni yüzü olacak. Kent Meydanı içerisinde katlı otoparklar, kapalı çarşı, ofis ve alışveriş katları, dinlenme alanları bulunacak. Şehir merkezine modern bir görünüm kazandıracak olan Kent Meydanı, ünlü markalara ev sahipliği yapmanın yanı sıra esnafımız da yeni ticaret alanlarına sahip olacak. Şehrin kent meydanı, ticaret alanı ve otoparkı gibi 3 temel ihtiyacını karşılayacak olan Yeni Kente Meydanı hem Bilecik için hem de çevre iller için örnek mahiyetinde bir proje olacaktır.

Bilecik Belediyesi Osmanlı Hamamı  Hizmete Girdi

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Osmanlı Hamamı, vatandaşlarımızın hizmetine girdi.Bilecik Belediyesi Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezi karşısında yapılan Osmanlı Hamamı ile Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te hizmet vermeye başladı.

4 kat şeklinde inşa edilen ve Osmanlı Hamam kültürünü Bileciklilerle buluşturan Osmanlı Hamamı ile Bilecik’e büyük bir eser kazandırıldı. İçerisinde; Soğukluk ve Ilıklık Bölümü, Göbek Taşı Bölümü, Sauna, Tuz Odası, Kafeterya, Soyunma ve Dinlenme Odaları bulunan Osmanlı Hamamı’nın Teras Çatı katı da vatandaşlarımızın hizmet verilecek.

BİLECİK’E RENK KATACAK PROJELER BİR BİR TAMAMLANIYOR

Türkiye’nin 2023′ Vizyonuna En Büyük Katkıyı Vermek İçin Tarihi ve kültürel yöndeki değerleri olmak üzere, doğal güzellikleri, yeşil alanları, güçlü, büyüyen ekonomisi ve sanayisi, çevre, ulaşım, eğitim ve spor alanındaki başarılarıyla adından söz ettirmeye devam eden Bilecik; bugün birçok vizyon proje ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

Bilecik’in En Büyük Spor ve Yaşam Adası Ertuğrulgazi Mahallesine Kuruluyor

Bilecik Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi Mahallesine kurulan Ertuğrulgazi Mahallesi Spor ve Yaşam Merkezi ilk etapta 100 dönüm üzerine, daha sonra ise 250 dönüm üzerine inşa edilerek, mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak. Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan eski hafriyat alanı üzerine yapılacak olan Ertuğrul Gazi Parkı’nda tenis, basketbol, voleybol, futbol gibi birçok spor aktivitesinin yapılabileceği alanlar ile dış mekan spor aletleri, yeşil dinlenme alanları, süs havuzları ve kafe ve dinlenme alanlarıyla mahallemizin sağlıklı yaşam alanlarından biri olacak. İlk etapta 100 dönüm arazi üzerine konumlanacak Bilecik’in En Büyük projesi ileriki dönemlerde 250 dönüme kadar alanda hayat bulması planlanıyor.

Hürriyet ve Ertuğrulgazi Mahallelerine Yeni Nesil Atıksu Arıtma Tesisleri

Bilecik Belediyesi tarafından 2018 yılında şehrimize kazandırılacak bir diğer vizyon proje ise Hürriyet ve Ertuğrulgazi Mahallesi Elektrofulokulasyon Atıksu Arıtma Tesisi olacak. Hürriyet Mahallesi ve şehrimizi için son derece önemli ve büyük olan proje ile Hamsu Vadisi suyu başta olmak üzere çevredeki atık suları arıtılarak, doğaya zararsız bir şekilde bırakılacak.

114 Araçlık Katlı Otopark Mayıs Ayında Hizmete Girdi

Bilecik Belediyesi tarafından şehir merkezinde gerçekleştirilen ve şehir merkezindeki otopark ihtiyacını gidermeye katkı sağlayacak olan Katlı Otopark, hizmete girdi.

Katlı otoparkın hizmete girmesiyle şehir merkezindeki otopark ihtiyacının bir bölümü karşılanmış oldu. Şehrimizin ilk asansörlü katlı otoparkı olacak katlı otopark; 3 katlı ve yaklaşık 114 araç kapasitesine sahip. Katlar arası çift giriş ve çıkışı bulunan katlı otoparkta katlar arasında araç asansörü bulunuyor. Ayrıca özel motosiklet park alanına da sahip olacak katlı otoparkta araç yıkama alanları da yer alacak. Çok değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunduktan sonra katlı otoparkımızla birlikte merkezdeki trafik yoğunluğu azalacak.

İstasyon Mahallesi Sosyal Tesisleri

Bilecik Belediyesi tarafından 2018 yılında gerçekleştirilecek bir güzel çalışma ise İstasyon Mahallesi’ndeki Sosyal Donatı ve Yaşam Alanları projesi olacak. Bilecik’in birçok mahallesinde vizyon projeleri gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, mahalle sakinlerinin yaşam standartlarını yükseltecek projeleri bir bir gerçekleştiriyor.Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan kapsamlı çalışma sonucunda mahalle sakinleri birçok sosyal tesise kavuşacak. Gerçekleştirilecek çalışma sonucu mahalle sakinleri yeni cazibe alanlarından birisine kavuşmuş olacak.

Mahalle Sakinleri Dalakdere Kenarında Çay İçme Keyfini Yaşayacak

Birçok mahallede spor ve yeni yaşam alanlarını mahalle sakinlerinin hizmetine suna Bilecik Belediyesi, İstasyon Mahallesi için vizyon projelerden birisi olan çalışmanın ihalesini tamamlayarak çalışmalara başladı. Çalışmaları tüm hızıyla devam eden ve 960 bin TL’lik yaklaşık maliyet ile tamamlanacak proje kapsamında Dalakdere’nin ıslahı da Ertuğrulgazi Mahallesine yapılacak olan Elektroflokülasyon Arıtma Tesislerinin devreye girmesi ile ıslah edilecek ve mahalle sakinleri Dalakderenin kenarında çay içme keyfini yaşayacak.Bilecik ve mahallenin yeni cazibe alanlarından birisi olacak proje kapsamında; sosyal donatı alanları, ticaret alanları, çocuklar için yeni oyun alanları ve parklar, dinlenme ve yeşil alanlar, kafe ve restoranlar ile spor merkezlerini barındıracak.

Abdülhamit Han’ın İsmi Bilecik’te Yaşatılacak

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılması için gerekli proje ve ihale çalışmaları tamamlanan Abdülhamit Han Cami; Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te hayat bulacak. Böylece; Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklar olan Bilecik’e birçok önemli eseri kazandıran Sultan Abdulhamit Han’ın ismi Bilecik’te yaşatılmış olacak.

Yeşil Bilecik’e Botanik Park

Edebali Vadisi’nde doğal sit alanı içerisindeki 12.500 metrekare alanda gerçekleştirilecek olan Botanik Bahçesi’nde, Bilecik’e özgü ve ikliminde yetişebilen, endemik bitkilerle şehri süsleyecek. Edebali Vadisi’nde doğal sit alanı içerisindeki 12.500 metrekare alanda gerçekleştirilecek olan Botanik Bahçesi’nde, Bilecik’e özgü ve ikliminde yetişebilen, endemik bitkilerle şehri süsleyecek. Ülke genelindeki yeşile sahip olma oranı yüzde 53 gibi ortalamanın üstünde olan Bilecik, yapılacak yeni alanlar ile şehir, Bilecik içinde yeşil değil, yeşil içinde Bilecik özelliğine kavuşacak.Aynı zamanda turizme de büyük katkısı olacak proje ile Bilecik, gerek yurt içinden gerek yurt dışından gelecek binlerce misafiri ağırlayarak, turizm ve ekonomiye büyük katkı sunacak.

Bilecik’in Cazip Noktaları Teleferik İle Bağlanıyor

Bilecik’in engebeli coğrafyasında mevcut turistik alanlara ulaşımı kolaylaştıracak ve aynı zamanda ilimize prestij kazandıracak olan teleferikler, zengin kültürümüz ve geçmiş tarihimiz arasında yolculuk yapma imkanı verecek.4 istasyondan oluşacak olan ve şehre vizyon katacak proje ile şehrin cazibe noktaları birbirine bağlanacak. Son dönemlerde turizmde büyük adımlar atan Bilecik, Teleferik Projesi ile modern dünyanın ulaşım ve teknolojisini takip ederken, aynı zamanda geçmiş ile bağın kurulmasında vatandaşlarımıza ve gelecek nesillere büyük kolaylıklar sunacaktır. Şehrin turizmine de büyük katkılar sunacak olan proje ile Bilecik, daha çok fotoğraf karesini ülkemiz ve dünya ile paylaşacaktır.

Çarşı Ticaret Merkezi Bilecik’e Kazandırılıyor

Son dönemlerde şehrimizin birçok noktasında yeterli hizmet vermeyen alanlarda, Bilecik Belediyesi tarafından yapılan rekreasyon çalışmaları ile vatandaşlarımız hizmetin en sağlıklı ve kalitelisi ile buluştu. 2018 yılında ilimiz merkezinde yer alan Çarşı Ticaret Merkezi, yapılacak olan kapsamlı düzenleme çalışmaları sonucunda yeni yüzüyle vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Şehrimizin kent vizyonuna önemli katkılar yapılması planlanan Çarşı Ticaret Merkezi yeni yılda hemşehrilerimizle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.