BAŞKAN BARAN, 30 YILLIK YATIRIMI 4 YILDA HAYATA GEÇİRDİ

2019 yılının Körfez için hizmet kervanının dolu dolu geçtiği bir sene olacağını belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “4 yılda ilçemize kattığımız yatırımlar, geçmişte yapılan 30 yıllık yatırıma denktir.”dedi.

0
873

Körfez Eğitim Kenti Olacak

Körfez Belediyesi, kentin geleceğine ışık tutacak dev projeleri açılış bayramları ile halkın hizmetine sunacak. Eğitime, öğrencilere büyük önem veren Başkan İsmail Baran, yıllardır hayali kurulan Körfez Kampüsü’nü ilçede hayata geçirdi. 2018-2019 akademik yılında Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak faaliyete geçecek olan kampüs, tüm fakültelerin hazırlık sınıflarını da içinde barındıracak. Körfez artık sanayi değil, İlim kenti olarak anılacak.

Kentin Yeni Cazibe Merkezi “Sarnıç Han”

Geleneksel ve modern mimarinin senteziyle Körfez’in kalbine inşa edilen Sarnıç Han İş ve Yaşam Merkezi projesi ise yakında tamamlanarak Körfezlilerin hizmetine sunulacak. 13 bin 500 metre kare alanda yeni sosyal yaşam alanı sağlamanın yanı sıra Tütünçiftlik bölgesinin otopark ihtiyacını da karşılayacak.

İlimtepe Kültür Merkezi Tüm Sosyal İhtiyaçları Karşılayacak

Tarihi han ve medrese mimarisinden esinlenerek hazırlanan ve büyük bir bölümü tamamlanan İlimtepe Kültür Merkezi 10 bin metrekare kapalı alana sahip bir merkez olacak. Yapımı büyük bir hızla devam eden ve kısa bir süre içerisinde biterek açılış bayramı programlarında halkın hizmetine sunulacak. 2 bin metrekarelik bir düğün salonunun yanı sıra sağlık merkezi, KOMEK, jandarma gibi bölge ihtiyaçlarına cevap verecek sosyal donatı alanları da içerisinde barındıracak.

Ödüllü Projede Sona Doğru

Körfez Belediyesi, dev projeleri bir bir hayata geçirirken, kentin tarihine ışık tutacak restorasyon çalışmaları da büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de bahsedilen ve bin 400 yıllık tarihi olan Hereke Kalesinde üçüncü etap çalışmaları devam ediyor. Hem Körfez hem de Kocaeli’nde turizm için büyük önem arz eden Hereke Kalesi restorasyon projesi ülke genelinde çeşitli ödüllere de layık görüldü.

Körfez’in Yollarına Milyonluk Yatırımlar

Modern cadde, sokak ve kaldırımlarla donatarak Körfez’i, modern kentler arasına sokan, trafiği en rahat ve en yaşanabilir kent durumuna getiren Körfez Belediyesi, 290 bin ton asfalt ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.