ARİFİYE PARK VE REKREASYON ALANLARIYLA BİR BAŞKA GÜZEL

0
1119

“İlçemize Yeni Park ve Bahçeler Yapıyoruz”

Daha önce Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde olan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne, bir peyzaj mimarı alarak ayrı bir ekip oluşturduk. Bu ekip ile ilçemizin dört bir yanına yeni parklar yaparken, aynı zamanda mevcut parklarımızın da bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında, Neviye Mahallesi Büyükdere Parkı, Eski Öğretmen Okulu Parselleri Parkı, Fatih Mahallesi Saka Sokak Parkı, Gazi Caddesi Parkı, Cevher Sokak Parkı, Arifbey Mahallesi Yıldız Park, Karadurak Parkı, Gökkuşağı Sokak Parkı, Göl Sokak Parkı, Cumhuriyet Mahallesi Yadigar Sokak Parkı, Kaynak Cami Parkı, Nehirkent Mahallesi 137. Sokak Parkı, Kirazca Mah. Parkı, Karaaptiler Parkı yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Şu an Arifiye’mizde altmış adet çocuk parkımız mevcuttur.

Sakarya’nın Göz Bebeği; Gölbaşı Park

Yıllardır boş bir arazi olarak kullanılan Gölbaşı arazisi, Başkan İsmail Karakullukçu’nun girişimleri sonucu yapılan düzenlemelerle Arifiye’nin en gözde mekânlarından biri haline geldi. Yapılan projenin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanmasının ardından, ihalesi yapılarak Rekreasyon alanı Uygulama Projesinin yapımına başlandı. Yaklaşık iki milyon Türk Lirası harcanarak yapımı tamamlanan Gölbaşı Parkta, düğün salonu, sosyal tesisler, yürüyüş alanları, spor tesisleri, piknik alanları, plaj ve fuar alanı bulunuyor. Doğa harikası bu alan, Arifiye’nin yanı sıra Sakarya’nın da göz bebeği oldu.

Hanlı Park

Hanlı Mahallesi sakinlerinin talebi üzerine 2315 m² alan üzerine yaptığımız parkta, yürüyüş yolu, çocuk oyun grubu, fitness grubu bulunuyor. Hanlı Düğün salonumuzun hemen karşısında bulunan alanda yaptığımız park, mahalle sakinlerinin dinlenip nefes alacağı bir alan olacak. Aynı zamanda çocuk parkımızdan hemen yanındaki Ekrem Oba İlkokulu öğrencileri de faydalanacak. Parkımız Hanlı Mahallesi sakinlerine hayırlı uğurlu olsun

Sağlık Park Hizmete Girdi

18’nci madde uygulamaları sonucu oluşan planlı alanlarda, sosyal donatı alanlarını inşa ediyoruz. İlçemizin 29 ayrı noktasında tamamladığımız 3194 Sayılı İmar Yasasının 18’nci madde uygulaması sonucu oluşan planlı yapılaşma alanlarında toplu konut ve site tarzı modern yapılar bir bir boy gösterirken, biz de zaman kaybetmeden sosyal donatı alanlarını oluşturuyoruz. Sağlık Ocağının hemen yanında, 1.720 m² alan üzerine yaptığımız Sağlık Park vatandaşlarımızın hizmetine girdi. Vatandaşlarımızın sıcak yaz akşamlarında nefes almasını sağlayacak parkta oyun grubu, fitness aletleri ve oturma grupları bulunuyor. Ayrıca, yamaca Belediyemiz ekiplerince yapılan Türkiye haritası da vatandaşlarımızın büyük beğenisini kazandı.

Kuğulu Park Arifiye’ye Çok Yakıştı

1’nci Organize Sanayi Bölgesinde çalışan vatandaşlarımız, Şehit Muhammet Fatih Safitürk Meslek Lisesi öğrencileri ve Hanlı Mahallesi sakinlerine yönelik planlanan Kuğulu Park projesi, 12.700 m² alan üzerine yapılmıştır. Vatandaşlarımızın dinlene-bileceği, iş toplantılarını, etkinliklerini, düğün ve sünnet gibi cemiyetlerini yapabileceği, Sentetik çim halı sahasında spor yapabileceği şekilde çok amaçlı olarak projelendirilen Kuğulu Park, vatandaşlarımızın hizmetine girdi.

Arifiye Park Çok Yakında

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu Arifiye Park’ın 10 dönüm bir alana sahip olduğunu belirterek, “İçerisinde bir adet kafeterya, 300 metrekare kapalı, 400 metrekare açık alan, havuz, basketbol sahası, futbol sahası, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları ve kaykay pisti bulunuyor. Arifiye’miz, hızla gelişen bir ilçe. Biz de Belediye olarak hızla artmaya başlayan nüfusun ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerini ve sosyal donatı alanlarını inşa ediyoruz. Arifiye’yi geleceğe hazırlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.