TOKİ’de Sona Gelindi

Balâ Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde yürütülen toplu konut projesi kapsamında yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

0
1054

Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan ve ekibinin Balâ ’ya kazandırmak için uzun uğraşlar verdiği ve özverili çalışmaları neticesinde Balâ’ya kazandırdığı önemli projelerden biri olan Toplu konut Projesi tüm hızla devam ediyor. Balâ Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yürütülen projede konut, ticaret merkezi, cami, otopark, park ve yeşil alanlar da yer alıyor. Balâ ’nın gelişimi için önemli gördükleri projelerin başında gelen Toki projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, “Uzun uğraşlar ve özverili çalışmalarımız sonucunda ilçemize kazandırdığımız TOKİ konutlarının ilk etabının yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Şentepe Mahallemizde mülkiyeti belediyemize ait olan alan üzerinde hayata geçirilen TOKİ projemizde tamamlanma aşamasına geldi. Yapım çalışmaları devam eden 150 konut 11. ayda teslim edilecek. Şuanda 700 tane de başvuru var ikinci etap için. Bunları da değerlendirip gerekli girişimlerde bulunacağız.” şeklinde konuştu.

TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor. Kentsel tasarımı yerel mimari doku, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışla şekillendiriyor. Balâ projesinde de geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılındı. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde yöreye özgü taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, söveler, kat silmeleri, dekoratif pencereler ve Türk evini yansıtan çıkmalar kullanıldı. Cami ile dükkânlar arasında bir meydan oluşturuldu. Projeyle bölge sakinlerinin camisi, dükkânları, spor ve oyun alanları, parkı, peyzajıyla vakit geçirebilecekleri nitelikli bir yaşam alanı hedeflendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.